15.11.2008 KV Praha aneb klubová taškařice

obrázek: tc_klubovka_velka_rivna_038_wilda.jpg; rozlišení: 460 × 339 px; velikost 19 kb;
12 měsíců
15.11­.2008 KV Praha aneb klubová taškařice na tuhle výstavu jsem jet musela a to z jednoho prostého důvodu, k uchovnění pomocí 3 výstav je potřeba právě jedna z tuzemské klubové výstavy.
Cesta vlakem byla moc příjemná, až na to že jsem v něm zapoměla kalhoty se nic jiného zajímavého nestalo, no mě to sice trochu rozhodilo ale dobře mi tak, na co sebou mám vozit věci na převlečení když výsledky jsou předem jasné.
Radost jsem měla ze všech známých hlavně z Linhartů( ještě aby ne no můžete hádat kdo mě vezl na výstavu )a taky z Moniky s Alfem, ke které jsem se nacpala a nechala si u ní věci.
Pokud jsem se na někoho mračila, nebo ho neviděla eventuelně obojí, nedělala jsem to vědomě pouze jsem si nepohlídala masku správného vystavovatele, snažím se o ni úspěšně už několik let a ne a ne se ji naučit…mějte se mnou pochopení.
Ale teď trochu vážněji, uklouzla jsem po extrementu venku tak že jsem si roztrhla silonky, jeden velice milý český fousek mi natrhnul korále, které se pak kutálely po celém dámském záchodku…a to bylo teprve 9 hodin to nejlepší mě teprve čekalo.


O pánech rozhodčích kolovalo spousta zpráv, jedna z nich že se na klubovce bude měřit…a měřilo se a měřilo a kdyby výstava neskončila měří se až do dnes.
Wilda byl na výstavě jako ryba ve vodě, na stole se nehrbil a tím pádem mu pan rozhodčí naměřil 34 cm ( které má a nic s tím neuděláme ) . Známka šla za jeden cm o stupeň dolů, ale posudek máme excelentní…
No nějak jsem to skousla a šla se nacpat k měření, Evě Tomíškové děkuji že mě pustila před sebe. Paní rozhodčí Jílková je milá paní, hold to samé nemůžu napsat o paní Toupalové jako člen bonitační komise by si měla pro příště odpustit řeči o mém psovi přede mnou, nejsem až tak klidná jak vypadám. Hlavně že je znalá standardu a je šťastná že páni rozhodčí na klubovce měří, neb pes který má víc jak 33cm by měl být za to penalizován(no aspoň víme o čem se na těch schůzích výbor radí a pak to trvá čtvrt roku než se to dostane na klubové stránky ). Ještě že rozhodčí paní Jílková a PCH Ilona Dandanová májí rozum a snažily se jí vysvětlit že velikost daná ve standardu je pouze optimální.
Jak jsem vypouštěla páru nějak jsem nepostřehla ani kolik má Wilda změřeno na délku.
Na závěr jsem si dobře promrzlá( zima byla v hale větší než venku )ještě vystavila Alfíka, který v šampionech za velikost dostal též sníženou známku. Dál už jsem na nic nečekala a jela se dobře najíst do centra Prahy. Myslím že to byl nejlepší zážitek celého dne i Wilda si to chválil.

15.1.2009 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08