Ch.Chico Čertova stěna

obrázek: tn_chico.jpg; rozlišení: 133 × 200 px; velikost 7 kb;
obrázek: tn_chico_hlava.jpg; rozlišení: 133 × 200 px; velikost 5 kb;
obrázek: tn_chico_zima.jpg; rozlišení: 133 × 200 px; velikost 6 kb;

Český šampion
Slovenský šampion
Klubový šampion KCHN ČR
2 x Národní vítěz, CACIB,Res. CACIB, 3 x BOB, CWC, VT, Krajský vítěz


Náš něžný blondýn Chico ( Čertova stěna). Někdy si říkám že osudy psů jsou na vydání knížky. Pamatuji si to jako teď když se v létě 2011 v útulku Zá…. objevil hezký nalezený naháček. Nevím proč ale uložila jsem si jeho fotku a do útulku volala, prý se vrátil k původní majitelce. Uběhly asi 4 měsíce a stejná fotka se objevila u inzerátu – prodám psa původně s PP nyní bez PP. Moje detektivní sklony se rozjely na plno, co když pes někomu chybí a někdo o něj pláče. Po dlouhých vyjednáváních jsem pro pejska jela 3.12.2011 s Evou Nutzovou. Smutné že nikdo v útulku nezjišťoval u psa čip a ani tetování a dal ho komukoliv asi jen za dobré slovo… Od té doby vím jak vypadá překupnice psů a že to asi není špatný byznys, luxusní vila a vozový park mluvilo za vše. A tak jsem si od ní regulérně odkoupila psa Samuela – 2 roky bez PP s tetováním. Přijela jsem domů, nažhavila čtečku a přišla a to že mimo tetování má pes čip, evidovaný ve dvou registrech. Ráno jsem se spojila s chovatelkou Monikou, která byla také v šoku. Majitelé už ho zpět nechtěli, po půl roce doma měli náhradu…

Nastala situace, kdy má být člověk za svůj dobrý skutek potrestán. Pejsek byl hubený a zanedbaný a tak jsem se ho snažila dát do pořádku a hledat mu nový domov. Manžel v té době ještě podnikal a těsně před Vánoci se vrátil z Itálie a první co uviděl byl Chico. Řekl že třetího psa doma mít nebude ať si to udělám jak chci, že nejsem normální, že on nevydělává jen na psy….padla spousta výčitek. Pejsek to asi poznal a tak se od Jarka nehnul, chodil za ním jako stín a on ho vzal na milost a tak se stal Chico Čertova stěna naším neplánovaným vánočním dárkem.

Za ty tři roky co máme doma tohoto malého blondýna se toho moc nezměnilo, stal se z něj Jarkův pes a miluje ho i manželova maminka. Chico je neskutečný mazel, který se promění v hadrovou panenku jen aby se mohl hladit a duchlit, na tvářice má neustálý úsměv, tak trochu model, protože jí za pohybu a neskutečně dlouho, jeho váha nepřekročí 5,3 kg….udržuje si linii. V jeho blond hlavičce je zafixované že povel sedni, lehni se dělá jen na teplé kožešině, aportík musí být čistý a venku nám svoje představy dává jasně najevo. Někdy mu něco déle dochází, ale blondýnovi budiž odpuštěno.

A tak se stal zcela neplánovaně třetím členem naší psí smečky pejsek Chico Čertova stěna.
Číslo zápisu:
CMKU/CIN/2894/08­/09
Pohlaví: pes
Pes
Datum narození:
19.1.2008
Luxace patel:
0/0 negativní
Vrozené oční vady:
laboratoř Genomia ( genetické )PLL – CLEAR
Vrozené oční vady:
laboratoř Liběchov ( genetické )PRA -CLEAR
Vrozené oční vady:
klinicky NEGATIVNÍ ( naposledy vyšetřené 2014 )
Vrozené vady srdce:
…..
Chovatel:
Monika Postlová
Tetovací číslo:
2894
Barva srsti:
šedohnědá
Druh srsti:
bez srsti
Velikost:
v 31cm, d 37 cm
Bonitační hodnocení:
BBA/A/H1,8 CH1/09
Chovnost:
chovný
Otec:
Sasquehanna Zenek
Matka:
Gracy Čertova stěna
3.2.2012 v rubrice: Naši psi Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08